Bystrejší mozek

Značka: Zoner Press
Predaj ukončený
Bystrejší mozek

Bystrejší mozek

Značka: Zoner Press
Hodnotenie:
0 recenzia
  • Kniha Bystrejší mozek od autora Sanjay Gupta.
16,20 €
skladom

Možnosti dopravy

Pri objednávke nad 80 € doprava zadarmo!
  • Kuriér (ľubovoľný) - 2,99 €
  • Packeta (Zasielkovňa) - 1,99 €
  • Kuriér GLS - 3,50 €
  • Kuriér SPS - 3,50 €
  • Slovenská pošta (platba vopred) - 2,99 €
  • Slovenská pošta (dobierka) - 4,99 €
+ -
Bystrejší mozek
Bystrejší mozek
Informácie o produkte

Zahoďte predstavu, že vek znamená úpadok intelektu. Veda prináša dobré správy! Mozog si môžeme zlepšovať v každom veku: posilňovať neurónové siete, stimulovať rast nových mozgových buniek aj odvracať degeneratívne ochorenia. Je len na nás, akú robustnú kognitívnu rezervu si vytvoríme. 

A najlepšie bude začať s tým hneď. Sanjay Gupta vyvracia mýty o starnutí a dokazuje, že väčší vplyv ako gény má na osud mozgu náš životný štýl. Na ochorenie si zakladáme desiatky rokov pred prvými príznakmi porúch, a preto je zásadné starať sa o mozog pomocou každodenných návykov už od mladosti. 

Gupta prístupne vysvetľuje fascinujúce schopnosti mozgu i možné prejavy patológií. Odporúča pre mozog najlepšiu diétu a cvičebný režim, skúma význam spoločenského života, spánku, odpočinku či hrania videohier. Zisťuje, čo sa môžeme naučiť od „supermozgov“, ktorým sa blíži deväťdesiatka a nejaví známky spomalenia, alebo či sú doplnky stravy a vitamíny skutočne prínosné. Záver knihy venuje Alzheimerovej chorobe, pričom pacientom aj ich blízkym ponúka konkrétne návody pre rôzne fázy choroby. 

V knihe sa okrem iného dozviete: 

- Mozog tvorí najviac 2,5% telesnej hmotnosti, ale využíva 20% príjmu energie a kyslíka. meditujú, majú určité časti mozgovej kôry silnejšie 

- Majú lepšiu pamät a sú múdrejší. 

- Mozog začína spomaľovať asi v dvadsiatich piatich rokoch, ale určité kognitívne funkcie možno zlepšovať bez ohľadu na vek. a zvýšená hladina glukózy v krvi. 

- Niektoré druhy pamäťových lapsov a roztržitosti sú bežné a nemusia v nás vzbudzovať paniku. 

Bystrejší mozek
16,20 €
Zoner Press

skladom

16,20 €
- +

Produkt zatiaľ nehodnotil nikto.


Položte otázku

Polia označené hviezdičkou * sú povinné.

Zatiaľ žiadne otázky k produktu.