Čierna rasca - Černuška

  • Novinka

Čierna rasca - Černuška

Čierna rasca je veľmi obľúbeným prídavkom v kuchyniach šéfkuchárov ale aj vyhľadávaným prírodným doplnkom výživy. Černuška obsahuje veľké množstvo vzácnych látok ako nigellon, tymochinon, thymohydrochinon a thymol, z mastných kyselín potom kyselina myristová, kyselina palmitová, kyselina linolová a linolenová, vitamín B1, vitamín B2, vitamín B3, kyselinu listovú, vápnik, železo, meď, zinok, horčík a fosfor.

Značka: RawGH!

8,99 € s DPH 12,00 €

Dostupnosť: dočasne vypredané

Kedy bude skladom?
Variant produktu Značka Dostupnosť Cena
1kg
RawGH!

dočasne vypredané

8,99 € s DPH 12,00 €
RawGH!

dočasne vypredané

8,99 € s DPH 12,00 € Kedy bude skladom?

Černucha siata známa aj ako čierna rasca sa v kuchyni využíva pri pečení chleba a tiež na aromatizovanie, farbenie no aj ako chutná a efektná posýpka. Často sa využíva aj ako čaj a podľa tradičného bylinkárstva a ľudového liečiteľstva sa často používa na liečbu nechutenstva, črevných ťažkostiach a plynatosti.  Černuška obsahuje veľké množstvo vzácnych látok ako nigellon, tymochinon, thymohydrochinon a thymol, z mastných kyselín potom kyselina myristová, kyselina palmitová, kyselina linolová a linolenová, vitamín B1, vitamín B2, vitamín B3, kyselinu listovú, vápnik, železo, meď, zinok, horčík a fosfor.

Čierne semienko černuchy má výraznú chuť, ktorá môže byť podľa degustátorov podobná čiernemu koreniu, oreganu, cibuli alebo dokonca orechom. Semená sa dobre hodia do slaných jedál a dodajú jedlu extra punc.

Čierne semená sú nielen plné zdravotných výhod, ale po pražení majú aj originálnu aromatickú vôňu. Aby ste uvoľnili túto silnú a aromatickú vôňu, zľahka opečte semená na panvici predtým, ako ich pridáte do jedla.


Zloženie: Čierna rasca (Nigella Sativa).

Výživové údaje v 100g: Energia 2066kJ/494kcal, Bielkoviny 16g, Sacharidy 36g (z toho: cukry 0g), Tuky 17g (z toho: nasýtené mastné kyseliny 2g), Soľ 0g. 

Skladovanie: Skladujte v suchu, mimo priameho slnečného žiarenia pri teplotách 6-25°C. Nevystavujte mrazu a vlhkosti. 

Použitie: Na pečenie, varenie. 

Minimálna trvanlivosť do: dátumu uvedeného na zvare. 

Distribútor: Green Medical, s.r.o., Rybná 716/24, 110 00 Praha 1, Česká republika

Zobraziť:    Najnovšie | Najrelevantnejšie

Produkt zatiaľ nehodnotil nikto.


Polia označené hviezdičkou * sú povinné.

Položte otázku

Zatiaľ žiadne otázky k produktu.

Ešte
neodchádzajte!

10%

Prihláste sa na odber našich pravidelných akcií a noviniek a získajte 10% zľavu na Váš nákup na www.namaximum.sk