Najznámejší kulturisti, ktorí doplatili na nelegálne doplnky – steroidyPridané: 19.06.2017

Napriek neustále pretriasanej škodlivosti, zákazom a hrozbám od autorít sú anabolické steroidy cestou mnohých športovcov. Spoliehajú sa na ich schopnosť nakopnúť rast svalov a zvýšiť fyzický výkon. Aké sú však ich negatívne účinky a ktorí známi športovci tomuto dopingu podľahli?

Čo všetko „dokážu“ steroidy?

Vidina rýchlych svalov a obdivu žien dokáže zlomiť najmä mladých a ambicióznych bodybuilderov. Nepotrvá však dlho, kedy si užívanie týchto podporných látok vyberie svoju daň. Okrem neprirodzeného vzhľadu svalov spôsobujú steroidy kardiovaskulárne problémy, nezvratné poškodenie orgánov, ale i stratu „schopností“ potrebných pre partnerský život. Stačí sa zamyslieť: Čo je dôležitejšie? Biceps s priemerom 70 cm? Alebo spokojná manželka a zdravé telo?

Kontroverzný Rich Piana

Svetoznámy kulturista, ktorý sa otvorene priznal k užívaniu steroidov. Od roku 2011 sa venuje couchingu ľudí a presadzuje myšlienku, že zdravé telo získate najmä z vyváženej stravy plnej sacharidov a proteínov. Doplnky výživy majú zostať len doplnkami. Napriek tomu je jeho kariéra prepletená aférami o používaní zakázaných látok. V súčasnosti má aj vlastnú značku doplnkov.

Legendárny Arnie

Aj najznámejší kulturista a ikona všetkých teenagerov sa priznal k užívaniu steroidov. Mnohí fanúšikovia z tohto zistenia neboli práve nadšení a Arnoldovu reputáciu to neposunulo práve do pozitívnych čísiel. Všeobecne však tvrdí, že steroidy užíval len na „rysovanie“, nie počas objemovky. Okrem toho verejne prehlasoval, že mu steroidy nikdy nespôsobili žiadne problémy – v dobách jeho slávy však boli úplne legálne a o ich negatívnych vedľajších účinkoch sa nevedelo.

Flex Wheeler

Po takmer dvoch desiatkach rokov nebol schopný vzdať sa steroidov, aj keď sám chcel. Ich užívanie ho prinútilo až k transplantácii obličky. Napriek mnohým problémom mal úspešnú kariéru a stále je idolom mnohých kulturistov.

Kráľ Olympie

Kto iný ako Ronnie Coleman. Dlhé roky nechcel priznať užívanie steroidov, definitívne sa priznal až v roku 2011. Pôsobil ako policajt – priznanie k užívaniu ilegálnych látok by mu mohlo spôsobiť veľké množstvo problémov so zákonom. Napriek tomu ho mnohí stále označujú ako najlepšieho kulturistu všetkých čias.

 

Z chýb našich idolov by sme sa mali poučiť. Dôverujte len vyváženej strave a doplnkom výživy. Steroidy sú a vždy budú drogami, ktoré sa skôr či neskôr podpíšu na vašom zdraví. V druhom rade hrozia problémy na súťažiach (ak by vám prišli na to, že nejaké steroidy užívate) a v neposlednom rade hrozí aj žaloba za obchodovanie s takýmito látkami. Investujte čas a energiu radšej do posilňovania a vyhnite sa problémom.


Späť na zoznam článkov

Dôležité upozornenie pre zákazníkov ohľadom produktov bio chlorella tablety/prášok a bio spirulina prášok

 

Dovoľujeme si informovať našich zákazníkov, že u produktov bio chlorella tablety/prášok a bio spirulina prášok bol spätne zistený alergén siričitany v koncentrácii vyššej ako 10mg/kg, ktorý nie je uvedený na etikete výrobkov. Šetrením sa zistilo, že tento alergén je prirodzene sa vyskytujúcou súčasťou produktov chlorella a spirulina. Vyzývame preto zákazníkov, aby vyššie uvedené produkty nekonzumovali, ak sú alergickí na siričitany. Ak ste si niektorý z týchto produktov u nás zakúpili, je možné ich (aj otvorené) vrátiť a peniaze vám budú vrátené v plnej výške. Pre viac informácií nás kontaktujte na info@namaximum.sk

Copyright 2014 - 2018 © namaximum.sk