Štyri fakty o nočnom proteíne, ktoré vás presvedčia o jeho účinkoch

Štyri fakty o nočnom proteíne, ktoré vás presvedčia o jeho účinkoch

Mať dostatok živín nie je dôležité iba počas dňa, ale aj večer alebo počas spánku. Často sa hovorí o nočnom proteíne, tzv. micelárnom kazeíne, ktorý nám pomáha zregenerovať sa a mať viac energie do ďalšieho dňa. Sú na to dôkazy hodné zamyslenia?


Regeneruje

Donedávna chyroval mýtus o tom, že posledné jedlo by sme mali zjesť tak do piatej večer. Minimálne pri ľuďoch, ktorí sa snažia vybudovať svaly, to neplatí. V predpoklade, že vstávate o šiestej ráno, je to od piatej večer dokopy 13 hodín. To je pomerne veľa času, keď je telo bez potravy, čo môže byť spúšťačom katabolických procesov.

Aby ste predišli tomu, aby svalové bunky trpeli, určite je vhodné zaradiť do svojho jedálnička jedlo neskôr večer. Nie je, samozrejme, jedno, aké. Nočný proteín je v tomto prípade skvelou voľbou. Na rozdiel od denného proteínu zabezpečuje regeneráciu cez pomalé vstrebávanie počas celej noci. Pomáha načerpať energiu tak, aby ste ráno mohli začať s plným nasadením a v dobrej kondícii.

Buduje svaly

Nočný proteín je vlastne stimulom, ktorý vaše telo ponechá v anabolickom stave, ktorý je žiadúci. Bielkoviny sa v noci syntetizujú, stimulujú svalové bunky. Keď nočný proteín neužívate, miera syntézy bielkovín je nižšia, ako tvrdia aj niektoré štúdie.

Rýchlejšie zhadzuje tuk

Popritom všetkom je nočný proteín výborným podporovačom diét. Nemožno tvrdiť, že ráno sa vďaka nemu zobudíte o gramy či kilá ľahší, ale je dobrým doplnkom napríklad pri diéte s vysokým príjmom bielkovín.

Zaženie chuť na sladké

V neposednom rade, nočný proteín vás aj zasýti, a tým pádom odoženie chúťky na všetko, čo do zdravého životného štýlu nepatrí. Hlad teda hravo s micelárnym kazeínom minimalizujete, pocit sebakontroly je potom už na vás.


Chcete mať doma skutočne kvalitný nočný proteín? Výživové doplnky značky Natural Nutrition sú unikátne v tom, že ich vyrábame bez pridaných éčok, konzervantov a sladidiel. Presvedčte sa sami. A predtým si tiež pozrite videorecenzie od skúsených športovcov a trénerov

Vladimír Roško
Product development / Graphic Designer / Marketing management

Som zanietený študent života, zdravého pohybu, zdravého mentálneho nastavenia a motivácie, silových športov, milovník hudobný…