Dávid Draškovič

Úvod Náš tím Dávid Draškovič

Chcem vám predstaviť nášho ďalšieho člena tímu - Dávida. Najprv som o ňom chcel len niečo napísať, no nakoniec som s ním spravil rozhovor.

 

Starosta:
Ahoj Dávid, viem že si celý život športoval a neskôr si začal svoje skúsenosti posúvať svojim klientom. Povedz nám, ako si sa dostal k športu a tiež ku kulturistike a fitness?
Dávid:
Športoval som v podstate od detstva, najprv to bolo určite pod vplyvom rodičov, kedže malé dieťa ešte nevie, čo vlastne chce, tak mi pár rokov trvalo kým som pri niečom zostal dlhšie, začínal som gymnastikou, neskor to bol tenis, karate a nakoniec som sa rozhodol vyše 10 rokov zotrvat pri športe vodné pólo, kedže to bol šport ktorý v sebe spájal silu , kondíciu, psychickú odolnosť, tak ma napĺňal po všetkych stránkach. Tam prišli aj prvé kontakty s činkami a s posilňovňou, v rámci kondično-silovej prípravy a kedže som prirodzene silný, tak ma to samozrejme aj chytilo za srdce, čiže tam sa to celé začalo.


Starosta:
Ako si sa dostal k trénovaniu ľudí a celkovo trénerstvu ?
Dávid:
So športom na Slovensku je to ťažké čo sa týka finančného ohodnotenia. Ako tak prežívajú futbal a hokej, čiže s vodným pólom som musel skončiť. Človek musí myslieť aj na budúcnosť a tak som plynule prešiel k inej práci, ktorá tiež súvisela so športom a to práca trénera vo fitnesscentre a zároveň prevádzkovanie fitnesscentra Pohoda v Bratislave.

 

Starosta:
Ako si sa okrem bežných klientov dostal k príprave súťažiacich na súťaže? Keďže na prípravu súťažiacich treba určite viacej znalostí ako majú bežní tréneri. Kde si sa naučil všetko to, čo ovládaš a celkové know-how?
Dávid:
Hovorí sa, že všetko zlé je na niečo dobré a tak to bolo aj v mojom prípade. V podstate som cvičil vždy hlavne pre pocit a tým, že som bol naučený vždy ísť naplno a mal som posunutý prah bolesti, tak som svoje telo určite dosť preťažoval, no s tým prišli aj zranenia. Svalové zranenie ruky, ktoré ma na dlho vyradilo z cvičenia, čim sa oslabil svalový korzet a prišli ďalšie problémy, hernia platničiek, tenisový lakeť, golfový lakeť, všetko v stave kde lekári odporučili operácie, alebo koniec cvičenia... Tam vlastne začala moja cesta trénera, tak že som sa začal veľa času venovať štúdiu. Keďže som nechcel podstúpiť operácie, hľadal som alternatívne spôsoby, ako dať svoje telo do poriadku. Skúšal som akupunktúru, výživu, špeciálne cvičenia, trvalo to zhruba 4 roky, kým som svoje telo dal do poriadku a počas tejto doby som nič nemohol robiť naplno, dokonca aj bežne činnosti boli bolestivé. Tak som začal svoju energiu venovať ľudom, čo majú ambície a chuť ísť naplno za svojim cieľom, povedal som si keď ja nemôžem, tak môže niekto iný a pomôžem mu v ceste za naplnením jeho cieľov.
Začal som sa venovať mladým vývojaschopným chalanom. Prvý z nich bol Martin Halko s ktorým sme za krátke obdobie dokázali urobiť výborne pokroky a zúčastnil sa po pár mesiacoch seriózneho tréningu majstrovstiev Slovenska mužov a o mesiac neskôr na juniorskom šampionáte, kde skončil vo finále na peknom 5. mieste v silnej konkurencii.
Neskôr pribúdali ďalší chalani, ktorý videli, že moja práca a prístup prináša výsledky, až ich bolo toľko, že mi môj známy Peter Meško (bývalý česko-slovenský reprezentant v kulturistike a momentálne tréner juniorskej reprezentácie) navrhol aby som si vytvoril klub, nech sú pod jednou strechou. Založil som športový klub fitness - Pohoda Bratislava a začal s chalanmi pracovat na ich progrese ešte intenzívnejšie.


Starosta:
Ktoré výsledky svojich zverencov by si dal najvyššie?
Dávid:
Vždy svojim zverencom hovorím, že nie je dôležité na ktorom mieste na súťaži skončíš, ale to, aký progres urobíš medzi jednotlivými súťažami, to či sa zlepšuješ a keď sa zlepšuješ, to je tvoje skutočné víťazstvo. Potom časom prídu aj dobré umiestnenia a víťazstvá. Podobnú filozofiu má aj firma Natural Nutrition: „neustále sa zlepšovať a byť stále lepši“. Preto ma veľmi oslovila ponuka na spoluprácu od Natural Nutrition, ktorá prišla od Starostu prostredníctvom môjho zverenca Romana Kováča, majstra Slovenska do 90 kg. A tu je aj odpoveď na tvoju otázku, ktorý výsledok by som dal najvyššie? Romanove vítazstvo, kde sme za rok spolupráce s Romanom zo 7 miesta skočili až na titul majstra Slovenska. Samozrejme si nesmierne vážim aj umiestnenia ďalších zverencov, či už v kategórii kulturistika, klasická kulturistika...

Starosta:
Čo mi povieš o mimoriadne populárnej kategórii Bikini fitness?
Dávid:
Venoval som sa aj tejto kategórii, je to taká, ja to volám „rýchlo kvasená“ kategória, kde sa dá dievča s lepším základom pripraviť za 3 mesiace na súťaž, aby bolo úspešné. Pripravoval som viacero dievčat, z toho 3 dievčatá sa dostali aj do reprezentácie počas krátkeho obdobia. Kdežto v kulturistike je niečo také nemožné. Spomeniem svoju partnerku Máriu Draškovičovú, ktorá sa po pár mesiacoch zúčastnila majstrovstiev sveta a Arnold Classic, alebo Ivetu Kuglerovú, ktorej stačil necelý rok aby získala titul majsterky Európy a neskôr bronz na majstrovstvách sveta, čo je síce krásne umiestnenie, ale pre mňa málo motivujúca práca. Preto som sa rozhodol, že trénersky sa budem venovať prioritne kulturistom a „bikinárky" som vypustil...

 

Starosta:
Aké sú tvoje plány do budúcnosti?
Dávid:
Hlavne chcem venovať svoju energiu či už svojim bežným klientom, ktorí nemajú súťažné ambície a majú radosť z toho, že ich telo im dokáže vrátiť investovanú energiu späť, či už v podobe zlepšenej vizáže a hlavne zdravia... a samozrejme sa venovať svojim klubovým zverencom...

Starosta:
... a čo Natural Nutrition?
Dávid:
Na to sa ma ani nemusíš pýtať... to je jedna z hlavných výziev do budúcnosti, výrazne prispieť ako člen tímu Natural Nutrition k neustále sa zlepšujúcej kvalite produktov Natural Nutrition a ich zloženiu.

 

 

 

 

 

 


Copyright 2014 - 2017 © namaximum.sk