Peter Muráň

Úvod Náš tím Peter Muráň

Veľa ľudí ma nepozná a tak je na mne aby som sa Vám trocha predstavil.
   Na prelome základnej a strednej školy (rok 2004) som začal chodiť do pivničnej posilky, kde ma cvičenie tak chytilo

že som tam trávil denne 3-4 hodiny svojho voľného času.    Výsledky boli postupne slabšie a slabšie, a tak som sa začal zaujímať o stravu, tréning a suplementáciu. Samovzdelávanie začalo mojim prvým ,,maskláčom,, ktorý si pamätám dodnes.  Rok 2005 a mesiac október. Na titulke bol Ronnie Coleman v rúchu kráľa. Postupne som vyhľadával odborné články na internete, neskôr vedecké štúdie a všetko som si podrobne značil a zapisoval. Pravé vtedy som zistil, že to je to, čo ma baví a chcem takým životom žiť a urobím preto všetko!

 

 

 
 A tak prišla moja prvá skúsenosť so súťažným pódiom (rok 2008). Skončil som 13-ty.. Niekto by to vzdal, no moja povaha mi to nedovolila. Poučil som sa na vlastných chybách a o rok som sa vrátil v lepšej forme a so skúsenosťami z prvej súťaže. Výsledok bol o moc lepší.


 

 


 


 Absolvoval som tri súťaže, kde som obsadil 4. 3. a 2. miesto Niečo ma ale neuspokojovalo. Premýšľal som nad tým, a zistil som čo. Bolo to tým, že v publiku bolo pár ľudí, a nikde nikto nevedel že bola nejaká súťaž.

Preto som sa rozhodol spraviť veľký krok vpred a vybral som si najväčšiu a najmedializovanejšiu kulturistickú federáciu na svete a tou je IFBB (u nás na Slovensku SAKFST).


 

  


 Prvá príprava bola plánovaná na jar 2010. Forma pekne gradovala, ale prišiel obrovsky stres keď sme vybavovali a otvárali nové fitko Vital u nás v Považskej Bystrici a začal som strácať na váhe aj keď boli tréningy a strava tak ako ma byť. Prípravu na jar 2010 som teda nedokončil. Keď už sme fitko otvorili a stres opadol, začal som na plno prípravu na jar 2011.
 

 


 

  Tu som prvý krát stál na súťažnom pódiu federácie IFBB. Skvelý pocit, súťažil som v kategórii klasická kulturistika do 175 cm. Kde som navážil niečo malo cez 77 kg. Na jar 2012 som už súťažil v kategórii do 80 kg a jarnú sezónu 2013 už v kategórii do 90 kg s váhou 85,7 kg. Ďalšie súťaže som plánoval na jeseň 2014, no žiaľ tri týždne pred štartom na prestížnej súťaži Arnold Classic kam som mal isť som si utrhol prsný sval, a tak sa teraz sústredím na rekonvalescenciu a následne sa budem snažiť nabrať čo najviac hmoty, aby som si znovu vybojoval nomináciu na Arnold Classic.  V tomto mi momentálne pomáhajú aj doplnky od firmy Natural Nutrition, ktoré mi vyhovujú hlavne cenou, keďže zužitkujem toho na vagóny, tak som rad každému ušetrenému euru. Nikdy sa nemusím báť, že si nevyberiem, lebo sortiment majú hodne široký, až sa tam niekedy topím dve hodiny kým spravím objednávku a triedim čo mi naozaj treba a čo nie, aby som zbytočné nerobil objednávky za 500 a viac euro. O kvalitu sa samozrejme nebojím keďže vždy je pri produkte napísaný presný obsah a pôvod surovín.

 

 

 

  Tak ako ma baví cvičenie, súťaženie a vzdelávanie, tak sa snažím v tomto smere pomáhať aj druhým, dostať sa na súťažné pódium, čo sa mi aj celkom darí ako osobnému trenerovi. Takže môj sen, robiť v živote to, čo ma baví sa mi splnil, a je už len na mne pritom ostať.


Petrova  fanpage: tu


Copyright 2014 - 2017 © namaximum.sk