Pre lepší spánok

Mnoho vrcholových manažérov či iných ľudí, ktorí sa prezentujú svojimi vynikajúcimi výsledkami, sa radi “pochvália” informáciou, že pre zaneprázdnenosť spia nanajvýš pár hodín denne. To je v príkrom rozpore s tým, čo je nám vštepované od útleho detstva - že spánok je príležitosť pre telo zregenerovať, dohnať zameškané z celého dňa a uskutočniť množstvo nevyhnutných procesov. Dostatočne dlhý a kvalitný spánok je dôležitý pre fyzický aj psychický výkon. V tejto sekcii nájdete overené prírodné produkty, vrátane melatonínu, ktoré podporia váš zdravý spánok.

PREČO JE SPÁNOK DÔLEŽITÝ?

  • znižuje riziko nadváhy a obezity u detí aj u dospelých
  • nedostatok spánku vedie k zvýšeniu chuti do jedla, nakoľko dochádza k zvýšeniu tvorby ghrelínu (hormónu zvyšujúceho apetít) a k zníženiu tvorby leptínu (hormónu znižujúceho apetít)
  • zlepšuje vedomie, koncentráciu a produktivitu
  • zvyšuje fyzickú výkonnosť
  • znižuje riziko infarktu myokardu, cievnej mozgovej príhody a cukrovky 2. typu, a to najmä vtedy, ak človek spí aspoň 7 hodín denne
  • prispieva k dobrej nálade - jeho nedostatok sa spája so zvýšeným výskytom depresie či dokonca samovrážd
  • zvyšuje imunitu - osoby, ktoré spia menej ako 7 hodín denne sú až trojnásobne náchylnejší k infekciám

 MELATONÍN

Melatonín je hormón produkovaný šuškovitým telieskom mozgu (epifýzou). Jeho tvorba a vylučovanie sú podmienené predovšetkým striedaním svetla s tmou. S ubúdajúcim množstvom slnečných lúčov jeho tvorba stúpa a naopak, čím prispieva regulácii tzv. cirkadiánnych rytmov - procesov súvisiacich s bdením a so spánkom. Keď prichádza súmrak, podmozgová žľaza (hypofýza) brzdí produkciu budiaceho hormónu serotonínu na úkor melatonínu, ktorý začne epifýza pomaly uvoľňovať do krvi a ktorý pomáha uvoľňovať naše telo a myseľ a pripraviť ho na zaspávanie a kvalitný priebeh spánku. Hladina melatonínu kulminuje približne okolo tretej hodiny ráno.

Čítať ďalej Skryť popis

Filter

Cena:

Značka:

Zoradiť podľa: