Roman Kováč - vychádzajúca hviezda a člen tímu Natural Nutrition

Úvod Náš tím Roman Kováč

Roman Kováč je Majster SR mužov v kulturistike do 90 kg. Už ako 22-ročný sa prvý krát zúčastnil súťaže v seniorskej kategórii a obsadil krásne 7. miesto. Keďže ho poznám, do dnešného dňa si pamätám ako mi po súťaži povedal, že nasledujúci rok nenechá nič náhode a pôjde si pre zlato. Sám som bol zvedavý ako to dopadne. A to, čo sľúbil, aj splnil a doniesol si domov zlato.

 

V tomto článku Vám prinesiem rozhovor priamo s Romanom.

 

Starosta: Roman, kedy si začal s kulturistikou?

Roman: V 15-tich som začal posilovať no na prvú súťaž som šiel v 20-tich.

 

Starosta: A ako si dopadol?

Roman: Prvé miesto v junioroch klasická kulturistika do 180 cm.

 

Starosta: Tak to je úžasné a čo bolo ďalej?

Roman: O rok som šiel na Majstrovstvá SR v kulturistike mužov, no kvôli chorobe som tam bol skôr do počtu a skončil som 15. z 25 súťažiacich. Rozhodol som sa dať si dlhšiu objemovku a lepšie sa pripraviť. Nastúpil som na Majstrovstvá SR juniorov 2012 kde som skončil tretí a o deň neskôr som šiel na Majstrovstvá SR mužov a tam som obsadil 7.  miesto. No a už som nechcel nechať nič náhode a na Majstrovstvá SR 2013 som sa pripravoval na 100 %. Dopadlo to zlatom do 90 kg.

 

Starosta: Súťažnú kariéru máš ešte pred sebou a tešia ma tvoje úspechy no trochu by som odbočil od súťaží. Viem, že máš svoje fitko povieš k tomu niečo?

Roman: Spolu s otcom sme si založili fitnescentrum Gold Gym Myjava. Spravil som si trénerský kurz a pomáham tam hlavne takým čo potrebujú pri cvičení poradiť.

 

Starosta: A to je aj dôvod prečo som ťa oslovil, či by si nechcel ísť do nášho tímu a spolupracovať aj so širšou verejnosťou. Nechcel by som v tíme človeka, ktorý nemá ochotu pomáhať iným.

Roman: Tvoja ponuka ma dosť potešila. Jednak už ma vytáčali predražené a éčkami nadupané doplnky výživy a pred súťažou som dávnejšie vyhľadával čisté doplnky. A celkove prístup a aj smer ktorým sa uberá Namaximum.sk a vlastne značka Natural Nutrition, je mi veľmi blízky.

 

Starosta: To ma veľmi teší a zo spoločnej spolupráce mám obrovskú radosť. Čitateľom prezradím, že u nás budeš robiť moderátora na fóre a robiť jedálničky a tréningové plány na mieru. Viem, že aj vo svojom fitku si už veľa plánov zostavil.

Roman: Tiež sa na to teším aj keď tie jedálničky ak ich chce človek robiť zodpovedne zhltnú ozaj veľa času. Áno, budem aj moderátor, no nie som si istý či mi čas dovolí písať každý deň. No určite ak čas dovolí, budem písať.

 

Starosta: Mal by som na teba ešte veľa otázok no otázky tréningu by som dal do druhého článku s tebou nech to môžeme viacej prebrať a to isté aj o strave súhlasíš?

Roman: Iste sú to dosť zložité veci na jednu či dve vety a v samostatnom článku to môžeme podrobnejšie rozobrať.

 

Starosta: Chceš niečo dodať na koniec?

Roman: Som rád, že tu konečne vznikla značka podľa mojej krvnej skupiny a môžem sa na tom projekte podieľať aj sám osobne. Ešte by som chcel poďakovať všetkým mojim fanúškom čo mi držali a aj držia palce v mojej súťažnej kariére a som veľmi rád, že sa môžem podeliť o skúsenosti a  chyby, ktorými som si ja prešiel a nemuseli ste si nimi prejsť aj Vy. A teraz to s Namaximum.sk prostredníctvom fóra môžem realizovať.

Starosta: Tiež mám radosť a teším sa na ďalší spoločný článok a aj videá.

 

Copyright 2014 - 2017 © namaximum.sk