Zelené superpotraviny

Potraviny a výživové doplnky, ktoré sú výnimočné obsahom živín dôležitých pre ľudský organizmus - bielkovín, vitamínov či minerálov, majú antioxidačné účinky, pozitívne ovplyvňujú imunitný systém a ich účinok je potvrdený výsledkami klinických štúdií. Navyše, ich účinky ľudstvo pozná už celé stáročia, no ako to už býva, mnohé z nich ocenilo až s odstupom času. 

Zo superpotravín má človek najväčší osoh vtedy, keď ich konzumuje v prirodzenej a nespracovanej podobe, pretože iba za týchto okolností z nich dokáže vyťažiť potrebné množstvo živín, ktoré v ľudskom tele plnia množstvo najrôznejších úloh a o ktorých pozitívnych účinkoch pravidelne píšeme aj v našich článkoch. Superpotraviny obsahujú predovšetkým:

  • bielkoviny
  • vitamíny a minerály
  • enzýmy a koenzýmy
  • antioxidanty
  • vlákninu


MORINGA

Viacúčelová úžitková rastlina, obsahujúca množstvo dôležitých látok a cenných živín, ktorých obsah ju preslávil po celom svete. Vysoký obsah životne dôležitých aminokyselín, vitamínov, minerálov a stopových prvkov. Spolupodiel na prenose kyslíka v organizme, zvýšenie koncentrácie a podpora ostatných kognitívnych funkcií mozgu. Mnohostranne využiteľná rastlina, ktorá ponúka veľkú časť prírodného bohatstva.


ZELENÝ JAČMEŇ

Multifunkčná superpotravina bohatá na množstvo zdraviu prospešných látok, ktoré sa spájajú predovšetkým s pozitívnym vplyvom na tráviaci systém človeka. Na rozdiel od svojho rozšíreného kolegu je prirodzene bezlepkový, tým pádom vhodný pre všetky kategórie obyvateľstva. Podľa niektorých vedcov ide o najlepšiu funkčnú potravinu vôbec. Jedná sa o silný antioxidant, zdroj veľkého množstva vitamínov, minerálov a stopových prvkov a rastlinu s pozitívnym vplyvom na kardiovaskulárny, tráviaci a nervový systém.


CHLORELLA

Druh zelenej riasy s biologickým a farmakologickými vlastnosťami prospešnými pre ľudské zdravie. Pre svoju unikátne a zároveň komplexné zloženie je vynikajúcim zdrojom celého spektra makro a mikronutrientov vrátane bielkovín, omega-3 mastných kyselín, polysacharidov, vitamínov a minerálov. Znižuje riziko vzniku kardiovaskulárnych a nádorových ochorení tým, že znižuje hladiny cholesterolu a krvného cukru. Je tiež veľmi silným antioxidantom.


SPIRULINA

Jednoduchá, jednobunková mikroskopická modrozelená riasa, ktorá pomáha telu chrániť sa pred oxidáciou. Nachádza sa v mnohých sladkovodných jazerách a riekach., kde sa jej najlepšie darí bez používania pesticídov. Spirulina je bohatá na mnoho dôležitých živín, vrátane bielkovín, všetkých esenciálnych aminokyselín, chlorofylu, komplexných sacharidov, železa, kyseliny gama-linolénovej (GLA), vitamínov A , K a B-komplexu.


MATCHA

Zmes japonských zelených čajov, ktorých tajomstvo výroby pozná iba úzka skupina domácich farmárov. Výroba tohto čaju je jednou z najnáročnejších metód produkcie čajov na svete - zber aj spracovanie sú podmienené špeciálnym postupom, ktoré dokážu finálnemu produktu dodať punc dokonalosti. Matcha obsahuje najmä veľké množstvo alkaloidov (vrátane kofeínu) a polyfenolov, vďaka čomu prináša telu antioxidačný, detoxikačný a stimulačný účinok.

Čítať ďalej Skryť popis

Filter

Cena:

Značka:

Zoradiť podľa: